Danışmanlık Şirketi Vergi Açılışı

Danışmanlık, bir alanda uzmanlaşmış kişilerin uzman olduğu alandaki bilgileri diğer kişi veya kurumlarla paylaşmasıdır. Bu danışmanlığı bir ticari faaliyet kapsamında yapıp danışmanlık geliri elde eden kişiler danışmanlığı şirket kurarak yapmalı ve fatura kesmelidir.

Danışmanlık Şirket Türleri

Danışmanlık faaliyeti birden fazla alanda yapılabilir. Hobi, Kişisel gelişim, Ruhsal Danışma, Aile Danışanı, Fal, Tarot, Metafizik Danışmanlığı, Astroloji danışmanlığı, Yaşam Koçu, Eğitim Danışmanlığı, Rehberlik, Psikolojik Danışmanlık ve diğer her türlü alanda danışmanlık şirketi kurabilirsiniz.

Danışmanlık Şirketi Açılış İşlemleri

Danışmanlık şirket açılışı için Şahıs Şirketi veya Limited Şirket türü uygundur. Yeni başlayanlar için Şahıs Şirketi yeterli olabilir. Ancak Şahıs İşletmesinde ticari unvan Danışmanın adı soyadı ile biter ve T.C kimlik numaralarınız her faturanın üzerinde yazacaktır. Şahıs Şirketini açmak ve kapamak kolaydır. Limited Şirkette ise şirketin danışmandan bağımsız bir ünvanı , adresi ve vergi numarası , ticaret sicil gazetesi olur. Hangi şirket türünün sizin için uygun olacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danışmanlık Şirketi Vergi Türleri

Danışmanlık şirketleri fatura keserken %18 Kdv oranına tabidir.  Gelirlerden Giderleri düştükten sonra net kâr bulunur. Net kâr üzerinden %15 ile başlayan oranda Gelir Vergisi ödenir.  Kira, elektrik, su, haberleşme, kırtasiye, muhasebe gibi temel giderler vardır. Bu giderler hasılattan düşülerek net kâr veya zarar bulunur .

Danışmanlık – Kişisel Gelişim- Yaşam Koçluğu İş yeri Açmak için Gerekli Evraklar

  1. İş yerinin belirlenmesi. Ofis kiralandı ise ofis iş yeri kira kontratı. Ev adresinde ise  ev size ve 1.derece yakınınıza ait değilse kira kontratı gereklidir.
  2. İnteraktif Vergi Dairesi Kullanıcı Kodu ve Şifre . Bu işlem için uzman ekimizden yardım alabilirsiniz.
  3. Nufus Kağıdı Ön Yüz Fotoğrafı.

Bu bilgiler tamamlandıktan sonra 1 iş gününde danışmanlık şirketi vergi levhanızı çıkarabiliriz.

Türkiye’nin her yerinden açılış işlemleri ve danışmanlık için iletişime geçebilirsiniz.