E-Ticaret Şirketi Nasıl Kurulur?

E TİCARET VERGİ AÇILIŞ İŞLEMLERİ NELERDİR?

E-ticaret  web alanındaki tüm yöntemlerle bir ürünün sayılması, pazarlanmadı işlemidir. E ticaret vergi açılışı yapmak için öncelikle hangi şirket türünün sizin için uygun olacağına karar vermek gerekir. Bu konuda iletişime geçmeniz halinde uzman kadromuzla hangi tür şirketin sizin için daha uygun olduğunu belirleyebiliriz. Yeni başlayan oyuncular için Şahıs Şirketi uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Ancak bazı online satış platformlarının, ticaret sicil gazetesi , mersis numarası , imza sirküsü gibi evraklar isteyebileceğini unutmamak gerekir. Şahıs şirketinde bu evraklar yoktur. Şahıs İşletmenizi Ticaret Odasına Kayıt etmeniz gerekebilir.

E Ticaret Şahıs Şirketi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  1. Faaliyet Adresinin bellirlenmesi, kira kontratı.
  2. Mali Müşavir ile şirket açılışı.
  3. Nufus kağıdı Ön Yüz fotoğrafı.
  4. Mali Müşavir sözleşmesi

E ticaret Vergi Ödemesi

E ticaret şirketleri, şahıs işletmesi veya Limited şirket olarak kurulabilir. Şahıs İşletmeleri gelir vergisi, Şirketler ise Kurumlar Vergisi öderler. Bunun dışında Kdv, Stopaj, Geçici vergi , Damga vergileri gibi vergiler ödenmektedir.

E ticarette hangi fatura tipini seçmeliyim

E ticaret için e fatura kullanmak en uygun yöntemdir.  Birçok e fatura entegretörü Pazar yerleri ile eş zamanlı çalışan sistem kurmuş durumdadır. Muhasebe süreçlerinde gerekli olan fatura bilgileri Mali Müşavir ofisi tarafından sistemden çekilmektedir. Böylelikle muhasebe ve şirket arasında fatura aktarma, gönderme sorunları büyük oranda ortadan kalkmaktadır.

E ticaret vergi açılışı Ne kadar zamanda tamamlanır?

Şahıs Şirketleri bir günde kurulmaktadır. Limited şirketler ise şirket bilgilerinin tamamlanması durumunda 4 iş gününde kurulabilir. Türkiye’nin her yerinde e ticaret şirketi kuruluşu için Yasal Yetkili olan Dijitalmuhasebem.com’daki bilgileri doldurarak şirketinizi kurabilirsiniz.